КИЇВ (QHA) -

Генпрокурор Юрій Луценко заявляє, що екс-президент Грузії Саакашвілі фінансував свої акції в Україні за рахунок злочинного угруповання Януковича, зокрема, Сергія Курченка.

Про це Луценко сказав на брифінгу 5 грудня.

— Оприлюднено першу частину операції СБУ та Генеральної прокуратури щодо зриву плану реваншу прокремлівських сил в Україні. Це стосується співпраці низки політиків, у першу чергу, Саакашвілі, з членами злочинного угруповання Януковича, у першу чергу, з Сергієм Курченком, за гроші яких Саакашвілі та наближені до нього особи проводили фінансування ініційованих ними акцій протесту з метою захоплення державної влади в Україні, — сказав Луценко.

Крім того, за його словами, акції Саакашвілі мали на меті сприяти припиненню кримінального переслідування членів злочинного угруповання Януковича-Курченка і допомогти "відновити контроль над активами, які вони придбали в свій час в Україні".

— Встановлено, що особа, наближена до Саакашвілі, а саме громадянин України Северіон Дангадзе, за погодженням з самим Саакашвілі звернувся через довірену особу до Курченка, який ховається від правоохоронних органів у Москві, з пропозицією фінансувати діяльність Саакашвілі в обмін на інтереси членів злочинного угруповання, — сказав Луценко.

Він додав, що правоохоронці зафіксували факт отримання оточенням Саакашвілі з російської сторони "близько півмільйона доларів".

— Приблизно половина суми була вручена Северіону Дангадзе під контролем українських спецслужб. З переписування номерів купюр і фіксацією самої передачі, — сказав генпрокурор.

Він пояснив, що з ГПУ співпрацювали кілька українців у Москві, які дали закриті покази в рамках цього кримінального провадження.

— Саме їхня діяльність дозволила оприлюднити аудіо- та відеодокази фінансування діяльності Саакашвілі з боку Курченка та інших членів злочинної організації, безпосередньо пов'язаних з ФСБ РФ, — сказав Луценко.

Після цього почалася демонстрація відео.

Онлайн трансляцію брифінгу можна подивитися на нашому сайті.

QHA повідомляло, що 5 грудня співробітники СБУ спільно з Генеральною прокуратурою затримали Міхеїла Саакашвілі та повідомили йому в присутності адвоката про підозру у вчиненні злочину. На даний момент планується допит Саакашвілі.

Нагадаємо, Саакашвілі затримали на даху будинку, куди він піднявся, «рятуючись» від співробітників СБУ. З даху будівлі він заявив, що чинна влада хоче його викрасти. На місці зібрався стихійний мітинг. Активісти, прихильники екс-президента Грузії заблокували всі виходи з будівлі і почали зводити барикади.

Раніше спецназ вибив двері до квартири Саакашвілі та провів обшук.

На даний момент активісти чинять опір правоохоронцям, які намагаються вивезти Саакашвілі з місця стихійного мітингу біля Українського дому (вулиця Трьохсвятительська).

QHA