КИЇВ (QHA) -

У зв'язку із відомості, яка вчора була поширена в засобах масової інформації, про погіршення стану здоров'я Олександра Кольченка, Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська звернулася до Уповноваженої з прав людини в РФ Тетяни Москалькової з проханням надати відповідну інформацію.

— Прошу Вас повідомити назву медичної установи, до якої був госпіталізований Олександр Кольченко, а також надати актуальну інформацію про стан його здоров'я, забезпечити надання йому кваліфікованої медичної допомоги та повідомити про причини, що призвели до погіршення стану його здоров'я в пенітенціарній установі, — йдеться у листі Валерії Лутковської.

Нагадаємо, вчора Лариса Кольченко повідомила ЗМІ про погіршення стану здоров'я її сина, який відбуває покарання у виправній колонії м. Копійськ Челябінської області.

За словами матері Олександра, останнім часом її син сильно схуд, і втрата ваги у виправній колонії стала причиною його термінової госпіталізації з діагнозом «дефіцит ваги».

QHA повідомляло, що стан політв'язня Кремля Олександра Кольченка, якого утримують у в'язниці в Челябінській області (Росія), погіршився. Про це повідомила мама Олександра Лариса Кольченко.

Нагадаємо, у серпні 2015 року суд в РФ визнав Олега Сенцова і Олександра Кольченка винними в нібито створенні у Криму «терористичної організації», скоєнні двох терактів і підготовці ще одного, а також у спробі придбання вибухових пристроїв і незаконному зберіганні зброї.

Сенцов був засуджений до 20 років колонії, Кольченко — до 10 років позбавлення волі.

26 листопада у Празі, Одесі та Львові провели акції на підтримку Олександра Кольченка, Олега Сенцова і всіх політв'язнів Кремля.

Джерело: ombudsman.gov.ua

QHA