МІНСЬК (QHA) -

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що не має наміру їхати на саміт "Східного партнерства", який відбудеться 24 листопада в Брюсселі.

Білоруську делегацію на цьому заході очолить глава МЗС Володимир Макей, йдеться в заяві заступника голови Управління інформації зовнішньополітичного відомства республіки Андрія Шупляка.

Одночасно представник МЗС зазначив, що Мінськ зацікавлений у продовженні співпраці з ЄС у рамках програми "Східне партнерство", зокрема, у полегшенні умов ведення бізнесу та контактів між людьми. При цьому Білорусь не ставить перед собою мету європейської інтеграції, але розглядає "Східне партнерство" саме як "інструмент розвитку неполітизованого взаємодії", додав Шупляк.

На черговому саміті програми ЄС "Східне партнерство" очікується розгляд гібридних загроз і проблем кібербезпеки. Крім того, мова може піти і про протидію побутового насильства відносно жінок і про погіршення ситуації з дотриманням прав людини в Придністров'ї, Південній Осетії, анексованому Криму і в непідконтрольних Києву районах Луганської та Донецької областей.

Відзначимо, що в ЄС давали зрозуміти, що хотіли б бачити на саміті Олександра Лукашенка. Зокрема, глава МЗС Німеччини Зігмар Габріель зазначив, що "це було б хорошим сигналом".

Нагадаємо, сьогодні Міністерство закордонних справ України у відповідь на дії Білорусі оголосило персоною нон ґрата і вислало з країни першого секретаря посольства Білорусі в Україні.

Раніше Україна відкликала з Мінська першого секретаря посольства України в Білорусі Ігоря Скворцова.

Відзначимо, КДБ Білорусі заборонив Скворцову в'їзд до країни.

Джерело: Haqqin.az

QHA