ЛОНДОН (QHA) -

У Лондоні підтвердили інформацію про те, що представники зовнішньополітичних відомств Росії та Ірану були викликані у Форін-офіс у зв'язку з катастрофічною ситуацією в сирійському місті Алеппо. Інформацію про це передає агентство Espreso.tv.

— Ми стурбовані повідомленнями про страти в Алеппо і про неможливість забезпечити безпечний вихід (з міста). Російський і іранський посли викликані в МЗС, написав заступник міністра закордонних справ Британії Тобіас Еллвуд у своєму Twitter.

Глава МЗС Британії Борис Джонсон повідомив, що у відомстві отримали інформацію про атаки на машини швидкої допомоги і викрадення опозиціонерів урядовими військами режиму Асада.

Росія та Іран не виконали своїх зобов'язань щодо виконання міжнародних законів, які не полегшивши доправку гуманітарної допомоги цивільним особам за ті місяці, коли східний Алеппо був у облозі, сказав він.


Як заявило Управління Верховного комісаріату ООН з прав людини, вже відомо, що солдати режиму Асада вриваються у житлові будинки мирних жителів Алеппо у східних районах. Жертвами подібних дій вже стали щонайменше 82 людини, зокрема 11 жінок і 13 дітей.

Також повідомлялося, що режим Асада і союзники проводять страти мирних жителів. Проіранські шиїтські ополчення спалили заживо 4 жінок і 9 дітей, а також розстріляли 67 чоловіків.

Нагадаємо, що саме шиїтські ополчення і сили Асада вперше порушили режим перемир'я, досягнутий вранці 14 грудня.

Алеппо  друге найбільше після Дамаска сірійське місто. Розташоване у 40 кілометрах від турецького кордону. Західна частина міста перебуває під контролем режиму Башара аль-Асада, східна  сирійської опозиції. Громадянська війна в країні почалася у березні 2011 року з розстрілу мирних демонстрантів військовими.

Облога сирійського міста Алеппо триває вже досить довгий проміжок часу. Місто лишається найбільшим підконтрольним противникам Асада поселенням. ВКС Росії та режим Асада регулярно завдають авіаударів по місцевому цивільному населенню з метою відбити його у повстанців.

QHA