ЛОНДОН (QHA) -

Міністр з питань виходу Великої Британії з ЄС Девід Девіс в інтерв'ю The Sunday Times заявив, що державам Євросоюзу доведеться змінити свою позицію, якщо вони хочуть побачити прогрес на переговорах і не наполягати на вимозі виплатити 100 млрд євро за вихід з Європейського Союзу.

— В іншому випадку переговори перетворяться в «хаос», — налякав європейських партнерів Девіс, — цитує РБК-Україна британське видання.

Видання також наводить слова прем'єр-міністра Великобританії Терези Мей, яка вважає, що гроші, сплачені Великобританією в минулому, повинні враховуватися при розрахунку суми компенсації за Brexit. У свою чергу, високопоставлений представник Євросоюзу відповів на це, що шанси на вихід Великобританії з ЄС без укладення нових угод тепер «перевищують 50%».

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що на вимогу Франції та Німеччини, Євросоюз підвищив для Британії суму компенсації за Brexit з 60 млрд до 100 млрд євро.

Ще раніше британський прем'єр-міністр Тереза ​​Мей повідомила, що Брюссель повинен виплатити Великобританії «мільярди фунтів» за акції країни в Європейському інвестиційному банку.

— Багато розмов ведеться про те, які зобов'язання повинні бути у Сполученого Королівства або про те, які у нас можуть бути права, з огляду на ті кошти, які були виплачені в минулому. Ми чітко показуємо, що будемо враховувати і права, і обов'язки, — цитує британського прем'єра УНН з посиланням на Telegraph.

Вона нагадала, що Великобританія бере участь у декількох великих спільних з ЄС фінансових і інвестиційних проектах. Тому країна має право на частку в кінцевому «рахунку».

— Є інвестиційний банк, є інвестиційний фонд, є інші сфери. Як ви знаєте, це буде важливою частиною переговорів, — прокоментувала Мей нинішній етап «шлюборозлучного процесу» між Великою Британією та Європейським Союзом, що почався за результатами минулорічного загальнобританського референдуму.

Нагадаємо, що влітку минулого року під час проведеного у Великобританії Брексіта незначну перевагу отримали прихильники ізоляціонізму.

ФОТО: інтернет

QHA