КИЇВ (QHA) -

Заява до Парламентської Асамблеї Ради Європи за дії спецслужб РФ буде подана, навіть якщо правозахисники вже звільнені. Про це кореспонденту QHA повідомив народний депутат України і віце-президент ПАРЄ Георгій Логвинський.

Він підкреслив, що повідомлення про випадок на адмінкордоні з Кримом, коли ФСБ затримало двох представників Кримської правозахисної групи Crimean Human Rights Group Ольгу Скрипник та Володимира Чекригіна, а також співробітника офісу Уповноваженого ВРУ з прав людини, вже було передане президенту ПАРЄ Педро Аграмунту.

— Наша заява до ПАРЄ буде базуватися на порушенні прав, у даному випадку — права на свободу. Зараз працюють мої помічники та експертна група над тим, щоб сформувати правильно інформацію про те, що відбувалося. Заяву ми в будь-якому випадку подамо. Затримані — не просто правозахисники. Результати їх діяльності документуються і подаються до міжнародних організацій, — сказав він.

Заява буде передана найближчим часом. Нардеп зазначив, що виписані російськими силовиками штрафи — серйозний факт, що свідчить про порушення на рівні правозахисників.

— Ми дуже переживали, адже Ольга Скрипник дуже часто бере участь у сесіях ПАРЄ, круглих столах. Відомості, які вона збирає, є цінним джерелом інформації для українських делегатів, — додав Логвинський.

Нагадаємо, 13 березня на адмінкордоні з Кримом співробітники ФСБ затримали двох правозахисників з Кримської правозахисної групи Ольгу Скрипник та Володимира Чекригіна, а також співробітника офісу Уповноваженого ВРУ з прав людини. Правозахисники поїхали на адмінкордон із окупованих Кримом, щоб провести моніторинг пунктів пропуску з українського боку.

До вечора того ж дня стало відомо про їх звільнення.

Затримання правозахисників викликало різку хвилю невдоволення і засудження. У коментарі QHA Георгій Логвинський 13 березня підтвердив, що Україна за цим фактом направить звернення до ПАРЄ, якщо заручники російської спецслужби не будуть негайно звільнені.

ФОТО: інтернет

QHA