КИЇВ (QHA) -

Росія намагається повернутися до Парламентської асамблеї Ради Європи, однак дуже не хоче повторення свого попереднього фіаско.

Про це в ексклюзивному інтерв'ю QHA повідомив віце-президент ПАРЄ, народний депутат Георгій Логвинський. За його словами, Росія вимагає гарантій від Парламентської асамблеї Ради Європи, що в разі, якщо вони спробують повернутися до Страсбурга, в стінах ПАРЄ ніхто не буде чинити опір цьому.

— Однак ПАРЄ не може дати таку гарантію представникам РФ. Більше того, перша спроба Кремля знову мати голос у ПАРЄ не увінчалася успіхом. Як ви пам'ятаєте, російська преса і делегація РФ думали, що вони виграли цю битву, але на останніх хвилинах прийняття резолюції про повернення Росії все пішло не так, як очікували у Кремлі. Це була ганьба для всієї Росії, сказав він.

Логвинський впевнений, що росіяни побоюються, що повторення такої події буде ще більшим ударом по їхній країні. З іншого боку, нардеп вважає, що Кремль дуже хоче повернутися в ПАРЄ, бо фактично це означатиме зняття санкцій, які сильно б'ють по її економіці.

Тому РФ робить певні кроки, щоб повернутися до Ради Європи. Але всі попередні спроби Москви були фактично заблоковані українською делегацією, тому РФ заявила, що не ризикуватиме і повертатися в ПАРЄ наступного року. Однак у нас немає довіри до Росії, ми ще старанніше будемо втілювати в життя плани щодо захисту інтересів України, оскільки заява РФ має на меті відвернути нашу увагу і зменшити зусилля української делегації, заявив він.

Нагадаємо, 14 грудня 20 країн-членів Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) підписали декларацію «На захист цінностей Ради Європи та її авторитету», в якій закликали припинити спроби повернути Росію в Асамблею.

Нагадаємо, Уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв вважає, що Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд підтримує питання про зняття політичних санкцій з Росії. За його словами, Парламентською асамблеєю Ради Європи в листопаді була прийнята резолюція, яка може створити умови для повернення російської делегації в ПАРЄ.

Росія також може спробувати відновити свої права у ПАРЄ через Комітет міністрів Ради Європи, членом якого вона є.

Зазначимо, Росія відмовилася платити членські внески до Ради Європи за 2017 рік до відновлення повноважень її делегації у ПАРЄ. Головуючий на осінній сесії ПАРЄ в.о. президента асамблеї сер Роджер Гейл назвав безпрецедентним викликом відмову РФ платити внески.

Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба заявляє, що фінансові лобісти трактують відмову Росії платити внески до Ради Європи з метою змусити організацію піти на поступки РФ.

Українська делегація в ПАРЄ хоче, щоб повернення делегації Російської Федерації до сесійної зали Ради Європи було можливим тільки після деокупації Криму і Донбасу.

QHA