СТРАСБУРГ (QHA) -

Українська делегація в ПАРЄ, куди входить народний депутат України Георгій Логвинський, підніме питання про постійні порушення та утиски кримських татар в окупованому Криму.

Георгій Логвинський розповів кореспонденту QHA про те, що сьогоднішніми обшуками і затриманнями у Криму Росія намагається вкотре показати своє байдуже ставлення до міжнародних зобов'язань.

— Я бачив, що сьогодні знову продовжилися обшуки і затримання у Криму, і я вважаю, що це пов'язано з міжнародними питаннями, які зараз піднімаються стосовно РФ. Росія вкотре намагається показати міжнародній спільноті, що вона не буде виконувати жодного міжнародного зобов'язання, а продовжуватиме відповідати виключно силовим способом, — сказав Георгій Логвинський.

Також він зазначив, що питання системного і цілеспрямованого порушення прав людини у Криму окупаційною владою підніматиметься на сьогоднішній сесії в ПАРЄ.

Ми проінформуємо про обшуки у Криму керівництво Парламентської асамблеї Ради Європи, адже зараз у Страсбурзі йде сесія, на якій я присутній, і ми будемо піднімати ці питання на відповідних комітетах. Ми обов'язково піднімемо це питання на комітеті з прав людини, який сьогодні засідатиме, для застосування жорстких заходів щодо РФ, зазначив він.

За його словами, українська делегація вже підготувала офіційний документ, який перебуває у процесі реєстрації та подання, щодо незаконних дій і постійних порушень прав людини в окупованому Криму.

 Також ми будемо вибудовувати спільну стратегію, і я пропонував звернутися до інших держав для створення списків на зразок «списку Магнітського», куди увійдуть особи, які порушують права людини на півострові, для притягнення їх до кримінальної відповідальності. Тільки таким чином ми повинні відповідати агресору за його постійні порушення прав людини у Криму, сказав Георгій Логвинський.

Нагадаємо, сьогодні у Криму окупанти провели чергові обшуки в будинках кримських татар. За уточненою інформацією, обшуки проходили в будинках:

— Сулеймана Асанова (власник кафе "Салачик'"). Адреса: м. Бахчисарай, Чепуріна, 9.

— Сейрана Салієва (активіст, обшук проходить втретє). Адреса: мю Бахчисарай, вул. Миру, 20, квартира 60.

— Тимура Ібрагімова (громадський активіст). Адреса: мю Бахчисарай, вул. Миру, 14.

— Сервера Зекерьяєва. Адреса: м. Бахчисарай, вул. Гордієнка, 16.

— Мемета Белялова (проживає на сусідній із Сулейманом Асановим вулиці).

Російські ЗМІ вже розповсюдили інформацію, що в анексованому Криму нібито припинили діяльність забороненої в РФ організації «Хізб ут-Тахрір аль-Ісламі».

QHA