СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров заявив, що залишається переконаним прихильником повернення анексованого Криму під контроль України.

Про це він сказав 27 вересня після оголошення вироку, виступаючи перед прихильниками, які прийшли підтримати його до будівлі Сімферопольського райсуду.

— Вважаю анексію — анексією, окупацію — окупацією, а нинішню владу — злочинною, — зазначив Умеров на відео, яке транслювало Крим.Реалії з майданчика перед будівлею суду.

Підконтрольний Кремлю Сімферопольський районний суд у середу, 27 вересня, виніс вирок у справі одного з лідерів кримськотатарського національного руху, заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова у вигляді двох років у колонії-поселенні.

Перед судовим засіданням адвокат Ільмі Умерова висловлював надію на те, що оприлюднена 25 вересня доповідь Верховного комісара ООН з прав людини щодо ситуації в анексованому Криму може вплинути на пом'якшення вироку його підзахисному.

ФСБ по Криму 12 травня 2016 року порушила проти Ільмі Умерова кримінальну справу за ст. 280.1 за нібито заклики в ефірі телеканалу ATR до дій, які загрожують територіальній цілісності Російської Федерації.

Ільмі Умеров стверджує, що справу проти нього порушено на підставі двох фраз, висмикнутих з контексту і невірно перекладених, з додаванням слів, яких він не говорив.

QHA