СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Сьогодні, 20 вересня, відбулося останнє засідання у справі проти Ільмі Умерова. Сторони виступили у судових дебатах. Ільмі Умеров також взяв у них участь.

Подробиці переговорів і виступ Умерова транслює в текстовому вигляді його дочка Айше Умерова на своїй сторінці у Facebook.

На початку виступу засуджений «судом» Ільмі Умеров розповів про своє життя і навів приклади власної діяльності у національному русі.

— 2014 року я відкрито виступив проти так званого референдуму, так званого приєднання, і всього, що відбувалося надалі. Анексію називаю анексією, а встановлену владу окупаційною. Вважаю, що необхідно повернутися до кордонів 1991 року, встановлених під час розвалу СРСР. Ці кордони визнані у світі і підтверджені відповідними документами між Україною та Російською Федерацією, заявив Ільмі ага.

Далі він навів ряд міжнародних документів, які доводять, що анексію Криму ніхто (крім деяких країн) не визнав. Акцент кримський татарин зробив на резолюції 68/262 «Про територіальної цілісності України», яку прийняла Генасамблея ООН 27 березня 2014 року в результаті відкритого голосування. Голосування: зі 193 членів ООН 100 — «за», 11 «проти», 58 «утрималися», 24 «не голосували». Проти проголосували: Вірменія, Білорусь, Болівія, Венесуела, Зімбабве, КНДР, Куба, Нікарагуа, Росія, Сирія, Судан.

У цій резолюції підтверджується прихильність Генеральної Асамблеї суверенітету, політичній незалежності, єдності та територіальній цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах, каже Умеров.

Також захист обвинувачуваного намагався озвучити резолюцію ООН «Становище у сфері прав людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі (Україна)», прийняту 19 грудня 2016 року, проте «суд» відмовив у цьому.

— Виходячи з вищезазначеного, можливими методами впливу в даній ситуації я вважаю тільки дипломатичні із застосуванням санкцій від міжнародних організацій (Організація Об'єднаних Націй, Європейський Союз), а також від конкретних країн. Це позиція висловлювалася мною в багатьох інтерв'ю,  зазначив Ільмі ага.

Також під час виступу він згадав про стан свого здоров'я Умеров інвалід 3 групи, у нього хвороба Паркінсона і багато інших хвороб.

Хочу звернути увагу, що помітна повільність, монотонність, гіпомимичність, скутість, тремтіння рук, зміна ходи  це ознаки хвороби Паркінсона, а не психічних захворювань, які шукав у мені слідчий, домігшись минулого року проведення примусової психіатричної експертизи, наполягав він.

Стосовно самої «справи Умерова» обвинувачений резюмував підтвердженими і вже доведеними захистом словами: «Справа сфабрикована за мою позицію».

Варто зазначити, що Умерова окупанти зарахували до списку терористів та екстремістів. Також у примусовій формі йому проводили психіатричну експертизу, без вагомих підстав.

Також неодноразово чинили тиск на адвокатів: Еміль Курбедінов був заарештований за пост ВКонтакте; в будинку Едема Семедляєва була проведена перевірка за незаконну здачу житла; Миколу Полозова насильно доправили на допит у ФСБ; на Марка Фейгіна чинився тиск у Московській колегії адвокатів.

Нагадаємо, 12 травня 2016 року ФСБ по Криму порушила проти заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова кримінальну справу за ст. 280.1 за нібито заклики в ефірі телеканалу ATR до дій,що загрожують територіальній цілісності Російської Федерації.

«Прокурор» Семенчук запросив для Ільмі ага обвинувальний вирок у вигляді позбавлення волі терміном на 3 роки 6 місяців умовно.

QHA