ВІЛЬНЮС (QHA) -

Литовська влада заборонила в'їзд до країни 49-ти громадянам Росії, які звинувачуються в порушеннях прав людини і відмиванні грошей.

Список затверджений на підставі так званого "закону Магнітського", який набрав чинності 1 січня.

— Міністр підписав розпорядження про заборону в'їзду до Литви 49 особам на підставі прийнятого закону і за пропозицією МЗС, — сказав прес-аташе міністра внутрішніх справ Кароліс Вайткявічюс.

Нагадаємо, людина потрапить у "чорний список", якщо є інформація або серйозні підстави для підозри у тому, що іноземець брав участь у великомасштабній корупції, відмиванні грошей або у порушенні прав людини, внаслідок чого людина, щодо якої було скоєно порушення прав, померла або отримала серйозні травми, була необгрунтовано засуджена або піддалася іншим негативним наслідкам.

Закон, названий ім'ям Сергія Магнітського, у 2012 році затвердили в США, застосувавши санкції проти російських посадовців, пов'язаних з порушеннями прав людини. США заборонили видавати їм візи і заморозили активи, в списку зараз — більше 40 прізвищ.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що новий "список Магнітського", але вже для російських чиновників, які брали участь в репресіях проти українських громадян на території Криму, пропонують скласти депутати Верховної Ради — Ганна Гопко та Георгій Логвинський.

Джерело: BNS

QHA