ВІЛЬНЮС (QHA) -

Литва не бачить можливостей для істотних змін у відносинах з Росією, поки не зміниться позиція РФ.

Про це заявив спікер Сейму Литви Вікторас Пранцкетіс.

— Торговельні відносини у нас є, здійснюються дипломатичні відносини, відмовлятися від цінностей у нас немає ні можливості, ні бажання. А далі все, як і сказала президент, без змін у позиції Росії або керівництва не можна сподіватися на зміни у відносинах, — заявив він.

Коментуючи заяви глави Литви Далі Грібаускайте і прем'єр-міністра Саулюса Скверняліса про можливість встановлення контактів з російською владою, Пранцкетіс висловив думку, що їх оцінки не суперечать одна одній.

— Я вважаю, що можливість є, прем'єр згадує рівень заступників міністрів, тому якась зміна в уряді у цій сфері може статися ... Економічні цілі, але яким шляхом вони виникають у відносинах з державами, це вже питання нашого самовизначення, — сказав він.

Відзначимо, прем'єр-міністр Литви Саулюс Скверняліс заявив про доцільність встановити у цьому році контакти з представниками російської влади. При цьому він підкреслив, що до відновлення зв'язків потрібно підходити прагматично. У свою чергу президент Литовської республіки Даля Грібаускайте у кінці грудня зазначила, що зі зміною геополітичної ситуації Литва також повинна бути готовою змінити позицію щодо Росії, але не відмовляючись від європейських цінностей. За її словами, зміни можливі тільки у тому випадку, якщо Москва відмовиться від окупованих територій в Україні, агресивної політики у Східній Європі і втручання у демократичні вибори.

Раніше уряд Литви прийняв постанову про безоплатну передачу Україні зброї майже на 2 млн. євро.

Литва передасть понад 7 тис. автоматів Калашникова, які більше не використовуються литовської армією, а також майже 2 млн. патронів до них. Також буде передано понад 80 кулеметів, більше десяти мінометів і протитанкову зброю.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Литва передасть Україні сім цифрових наземних телевізійних передавачів для відновлення трансляцій українських програм у Донецькій області.

Відзначається, що адміністрація Донецької області у липні звернулася до уряду Литви з проханням допомогти в цьому питанні. Україні будуть передані телепередавачі малої потужності, їх вартість становить 33,5 тис. євро.

Джерело: Ziniu radijas

QHA