ВІЛЬНЮС (QHA) -

Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс посперечався з журналісткою прокремлівського каналу Russia Today про пропаганду і журналістів, що працюють у контрольованих державою ЗМІ.

Розмова відбулася у Вільнюсі на конференції з безпеки журналістів, повідомляє Delfi.

Дискусія почалася, коли представник Департаменту інформації та друку МЗС РФ Максим Буякевич заговорив про інформаційну війну: «Чи говоримо ми про щось, що тут було офіційно оприлюднене? Це наполовину питання, наполовину заява». На що міністр відповів:

— Якщо ви вважаєте, що ніякої війни немає, чому тоді Росія її веде? Чому виділяє так багато грошей і ресурсів на те, щоб промивати людям мізки, і робить це навмисно, через державні ЗМІ? Вам відомий напрямок таких каналів, як Russia Today. Я не вважаю, що це має щось спільне з журналістикою.

Слова Лінкявічюса спробувала заперечити присутня на конференції співробітниця Russia Today:

— Журналісти, які працюють у контрольованих державою ЗМІ теж журналісти. І якщо це конференція, на якій обговорюється безпеку журналістів, то у нас теж є право на цю безпеку.

Відповідаючи їй, литовський міністр заявив, що мова йде не про висловлення думок, а про «навмисне поширення брехні». Лінкявічюс нагадав, як російські ЗМІ висвітлюють ситуацію в Україні.

Було заявлено, що у Росії немає нічого спільного з цією війною ніякої присутності, ніякої зброї. Це говорилося багато разів. Ви, як журналістка, насправді не знаєте, що робиться в Україні? Ви не знаєте, що Росія бере участь там з великою кількістю зброї, з важким озброєнням? Ви, як журналістка, як нормальна громадянка, яка читає газети і розуміє ситуацію, не знаєте цього?

Як повідомляло QHA, раніше прес-секретар Міністерства закордонних справ України Мар'яна Беца на конференції Організації з безпеки та співпраці у Європі (ОБСЄ) у Відні вказала представникові Росії на наявну військову агресію РФ проти України.

ФОТО: інтернет

QHA