БАГДАД -

Лідер іракських шиїтів Муктада ас-Садр закликав главу Курдської регіональної адміністрації Іраку (КРАІ) Масуда Барзані відкласти референдум з питання незалежності КРАІ, а в майбутньому анулювати рішення про його проведення.

— Ірак єдиний і належить усім. Не потрібно робити відмінностей між громадянами доти, поки вони люблять свою Батьківщину і не служать зовнішнім силам. Закликаю Барзані відкласти проведення референдуму в той час, коли місто Мосул майже очищене від терористів, а в майбутньому взагалі анулювати рішення про його проведення, — сказав Ас-Садр.

Лідер іракських шиїтів також прокоментував заяву члена ради провінції Багдада Саада Мутталибі про те, що, якщо КРАІ здобуде незалежність, то курдів слід позбавити громадянства Іраку і вигнати з Багдада.

— Особи, які виступають з подібними заявами, вважають, що прихильники міжконфесійної ворожнечі та расизму підтримають їх, що дозволить набрати більше голосів. Але вони порушують всі релігійні заборони, діючи врозріз всім національним інтересам, — зазначив Ас-Садр.

Нагадаємо, 7 червня влада Іракського Курдистану оголосила дату проведення референдуму про незалежність регіону. Рішення Ербіля засудили Туреччина, Іран і Ірак. США також висловилися проти, аргументуючи свою позицію тим, що іракські курди, отримавши незалежність, відволічуться від боротьби з ІДІЛ.

Джерело і ФОТО: АА

QHA