КИЇВ (QHA) -

Таку заяву лідер Радикальної партії Олег Ляшко оголосив журналістам у кулуарах Верховної Ради після того, як віце-спікер парламенту Оксана Сироїд, всупереч регламенту роботи Верховної Ради, закрила ранкове сесійне засідання. У другій половині дня депутати працюють у профільних комітетах.

Приводом для закриття засідання парламенту стала присутність у залі Верховної Ради поліцейських і військовослужбовців, які з ініціативи «Народного фронту» повинні були прокоментувати інцидент з Володимиром Парасюком, що стався напередодні.

— У залі засідання можуть бути присутніми тільки народні депутати. За процедурою, для того, щоб змогли виступити представники поліції та Нацгвардії, необхідно близько 150 підписів від народних депутатів. Органи правопорядку не мають права входити до зали, де засідають представники законодавчої влади, — прокоментувала в кулуарах Оксана Сироїд.

Ляшко вважає, що регламент був порушений не тільки з боку віце-спікера, а й представниками фракцій коаліції влади, які дійсно не мали права вводити до зали військових без дотримання необхідної процедури.

— Сьогодні ці фракції приведуть до сесійної зали одних, завтра їх політичні опоненти — інших, тим самим ми перетворимо парламент на прохідний двір. Але і Сироїд теж неправа, самовільно, без узгодження з фракціями, закривши сесійну роботу парламенту! — як завжди, емоційно заявив лідер радикалів на камери.

Як заявив журналістам Олег Ляшко, він вважає ситуацію в країні надзвичайно небезпечною і виступає за те, щоб підвищити рівень представництва дискусії, провівши її за участю президента України Петра Порошенка. Більш того, він закликав провести в четвер, 16 березня, спеціальне закрите засідання парламенту, присвячене обговоренню питань національної безпеки у зв'язку з новим режимом відносин із ОРДЛО.

Крім того, політик закликав колег до єдності та суворого дотримання законності:

— Путін всіляко добивається делегітимізації української влади, тож не будемо ж йому в цьому потурати, не повторюватимемо помилок наших попередників, які втратили українську державність через сварки всередині еліти.

Останні слова Ляшко, ймовірно, були навіяні експонатами фотовиставки, присвяченої 100-річчю українського парламентаризму, розгорнутої в кулуарах Верховної Ради. Як ми вже писали, 17 березня відзначається столітня річниця створення Центральної Ради України.

Нагадаємо, сьогодні, 15 березня, на ранковому засіданні Верховної Ради Олег Ляшко з парламентської трибуни звернувся до спікера Андрія Парубія з вимогою повернутися до сесійної зали, щоб продовжити роботу. Парубій у цей момент знаходився на екстреному засіданні РНБОУ, на якому було прийнято рішення припинити будь-яке транспортне сполучення з ОРДЛО і доручено розглянути питання про діяльність на території України банків, в активах яких присутній російський капітал.

Після цього Андрій Парубій запросив до себе керівників усіх фракцій з тим, щоб обговорити подальші дії.

Перш ніж піти до кабінету спікера, Олег Ляшко наостанок виступив перед журналістами як політолог-прогнозист:

— Ось побачите, Путін ще привезе Януковича до ОРДЛО як «законно обраного», а після буде діяти, як його кремлівські попередники у 1918 і 1919 роках, з Харкова поширюючи агресію на всю решту території України, — резюмував політик.

ФОТО: інтернет

QHA