ВІДЕНЬ (QHA) -

Голова Міністерства закордонних справ (МЗС) Латвії Едгар Рінкевічс в ході засідання Ради міністрів ОБСЄ у Відні заявив, що Росія повинна нести відповідальність за агресивні дії в Україні. Про це повідомили в прес-службі Латвії.

— Неприпустимо, що у окремих держав-учасниць ОБСЄ фундаментально суперечливе розуміння основних принципів і цінностей, про що свідчить агресія РФ щодо України, ігноруючи незалежність, єдність, суверенітет і територіальну цілісність України, — сказано в повідомленні.

Глава МЗС Латвії брав участь у нараді щодо ситуації з дотриманням прав людини в тимчасово окупованому Криму.

Крім цього, Едгар Рінкевічс зазначив, що стурбований погіршенням ситуації з правами людини в Криму, зокрема, з обмеженням прав людини і основних свобод кримських татар з початку анексії Криму.

QHA повідомляло, що керівник Федерального департаменту закордонних справ Швейцарії Ігнаціо Кассис на зустрічі з міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним у рамках засідання Ради міністрів ОБСЄ зазначив про готовність Швейцарії допомагати Україні в мирному врегулюванні ситуації на Донбасі.

Раніше Павло Клімкін зустрівся в рамках засідання Ради міністрів ОБСЄ з держсекретарем Сполучених Штатів Америки Рексом Тіллерсоном. Сторони обговорили питання розміщення миротворців ООН на Донбасі.

Нагадаємо, у роботі 24-го засідання Ради міністрів ОБСЄ брали участь заступники голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров та Ахтем Чийгоз.

Відзначимо, 7-8 грудня у Відні проходить 24-а сесія Ради міністрів закордонних справ країн-учасниць та спостерігачів ОБСЄ. У 2017 році Австрія головує в ОБСЄ, чинним головою організації є федеральний міністр європейських, інтеграційних і закордонних справ Австрії Себастьян Курц. Міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд, яка бере участь в роботі засідання, раніше заявила, що зосередить свою увагу на Україні та незаконній анексії Криму Росією.

ФОТО: Reurters

QHA