КИЇВ (QHA) -

Комітет виборців України (КВУ) звернувся до прокуратури АР Крим з вимогою притягнути до відповідальності і порушити кримінальні справи у відношенні 10 тис. членів так званих виборчих комісій, які організовують вибори президента РФ на території анексованого півострова, повідомляє UA:Крим на своїй сторінці у Facebook.

КВУ вважає, що кримські жителі мають утриматися від участі в організації незаконних виборчих процесів на території Криму, а в разі відмови — нести відповідальність відповідно до українського законодавства.

— На думку КВУ, в діях осіб, які сприяють організації виборчого процесу на території АР Крим та міста Севастополя, містяться ознаки державної зради. Зокрема, це стосується членів так званих виборчих комісій, які забезпечують організацію і проведення виборів президента РФ 18 березня 2018 року. Їхні дії підпадають під статтю 111 Кримінального Кодексу України (державна зрада), що карається позбавленням волі на строк від дванадцяти до п'ятнадцяти років, — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, вчора глава МЗС України Павло Клімкін звернувся до жителів анексованого півострова з проханням не допомагати окупантам організовувати незаконні вибори і не брати участі в них.

QHA