ЖЕНЕВА -

Основною силою, яка поведе наступ на сирійську Ракку, стануть етнічні араби, а курдські терористи PYD (відгалуження терористичної організації «Робітнича партія Курдистану у Сирії) обмежаться облогою міста, повідомив турецькому державному інформаційному агентству Аnadolu представник Курдської національної ради Сирії (ENKS) Фуад Аліко на зустрічі із врегулювання сирійської кризи у Женеві.

— Вважаю, PYD не дозволять увійти до Ракки. США використовують бойовиків PYD для логістичної підтримки в околицях Ракки, сказав Аліко.

Представник ENKS вважає, що бойовики PYD проливають кров не тільки арабів, але і курдів.

Понад 100 тисяч молодих курдів втекли, вони не хочуть воювати на боці курдських формувань. Всього понад мільйон курдів рятувалися від насильства цих бойовиків. Ті, хто залишився у підконтрольних терористам регіонах, підтримує режим Башара Асада, зазначив Аліко.

За його словами, PYD тоталітарна організація, яка не визнає прав людини.

PYD тиснуть не тільки на політиків зі складу ENKS, але і на простих громадян. Бойовики PYD розподіляють гуманітарну допомогу, що надходить від ООН, виключно серед своїх прихильників. Всі інші позбавлені доступу до цієї допомоги, зазначив Аліко.

Депутат парламенту Туреччини від провінції Газіантеп Уміт Оздаг вважає, що перед тим, як взяти участь в операції зі звільнення від ІДІЛ сирійського міста Ракка, Туреччина має домогтися виведення бойовиків PYD з району Мюнбіч.

 Якщо бойовики PYD не погодяться добровільно покинути Мюнбіч, то операція зі звільнення цього району має стати пріоритетом для Анкари, — зазначив Оздаг.

У зв'язку із цим важливо, щоб Сирійська визвольна армія (СВА) і Збройні сили Туреччини встановили контроль над Мюнбічем.

США і Європейський союз внесли Pабітничу партію Курдистану (РКК) до списку терористичних організацій. Терористична організація PKK здійснює збройні напади на державні структури і громадян Туреччини. Незважаючи на спроби Туреччини знайти шляхи врегулювання кризи, PKK з липня минулого року відновила збройні напади. З цього часу загинуло близько 500 мирних жителів і 800 співробітників сил безпеки.

Джерело: АА

QHA