ЕРБІЛЬ (QHA) -

У середу, 7 червня, на переговорах високопоставлених курдських політиків Іраку з президентом курдської автономії Масудом Барзані в Ербілі було прийняте рішення про проведення референдуму про незалежність Курдистану 25 вересня.

Про це повідомляє агентство Reuters.

Зазначається, що іракським курдам запропонують відповісти на питання: «Чи підтримуєте ви незалежний Курдистан?». Провести плебісцит пропонують і за межами курдської автономії.

Навіть у тому випадку, якщо більшість тих, хто проголосував, дадуть позитивну відповідь, це не означає автоматичне створення курдами власної держави.

Перш за все, курди сподіваються отримати більше підтримки на переговорах про самовизначення з владою Іраку.

У свою чергу, уряд у Багдаді категорично проти відділення курдської автономії, як і референдуму на цю тему. Передбачається, що Туреччина, Іран і Сирія також не визнають курдську республіку, оскільки побоюються загострення сепаратистських настроїв серед курдів на своїй території.

Нагадаємо, 2014 року лідер іракських курдів Барзані вже намагався провести референдум про незалежність Курдистану. Тоді порушувалося питання про спірні райони, зокрема місто Кіркук. Урядові війська залишили цей регіон в результаті наступу бойовиків терористичного угрупування «Ісламська держава», після чого курди взяли його під свій контроль.

ФОТО: інтернет

QHA