СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

У підконтрольному Кремлю Верховному суді Криму 1 лютого розглядається апеляція у справі адвоката Еміля Курбедінова, однак самого заарештованого туди не привезли.

— На апеляцію Еміля Курбедінова не привезли, розглядають тільки скаргу його адвоката. До маленької зали змогли зайти тільки 6 осіб, — повідомляє Полозов.

Заїр Смедляєв уточнює, що суд не має права розглядати апеляцію за адміністративне правопорушення без присутності Курбедінова.

— Відповідно до знову прийнятих законів, процес може проходити без особистої участі підсудних, тільки якщо їм пред'явлені звинувачення в скоєнні кримінального злочину трактованого, як тероризм.

Як повідомляло QHA, адвоката Еміля Курбедінова затримали вранці 26 січня і звинуватили в правопорушення за статтею 20.3 КоАП РФ (пропаганда або публічна демонстрація нацистської атрибутики або символіки, або атрибутики або символіки екстремістських організацій, або інших атрибутики або символіки, пропаганда або публічна демонстрація яких заборонені федеральними законами) за публікацію в соцмережі в 2013 році. Курбедінов визнав провину частково, зазначивши, що публікацію розмістив, але екстремістською пропагандою, яку йому інкримінують, не займався. Рішенням суду його визнали винним і заарештували на 10 діб.

Російські та українські колеги Курбедінова звернулися до Федеральної палати адвокатів Російської Федерації з проханням прийняти низку заходів щодо захисту адвоката Еміля Курбедінова і не допустити його суто політичного переслідування.

Правозахисна організація Amnesty International закликала негайно звільнити Курбедінова.

Затриманий окупаційними спецслужбами в Криму адвокат Еміль Курбедінов направив заяви до Федеральної палати адвокатів РФ і Адвокатської палати Республіки Крим з метою роз'яснення законності його затримання.

ФОТО: інтернет

QHA