ГААГА (QHA) -

Кримський адвокат Еміль Курбедінов 6 березня передав до Міжнародного суду ООН у Гаазі звернення про переслідування кримських татар та українців в анексованому Росією Криму. Про це повідомив керівник Секретаріату уповноваженого України з прав людини Богдан Крикливенко.

Крикливенко нагадав, що сьогодні, 6 березня, у Міжнародному суді почалися публічні слухання за позовом України проти РФ.

16 січня 2017 року Україна подала до Міжнародного суду ООН позов з метою притягнути Російську Федерацію до відповідальності за порушення Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

У матеріалах справи фігурують катастрофа малайзійського Боїнга, обстріли житлових кварталів Маріуполя, Краматорська, Волновахи, теракти в Харкові та інших українських містах. Окремо були винесені питання, що стосуються порушень прав кримських татар та українців в окупованому Криму.

Важливо, що в позові ще містяться вимоги до винесення підсумкового вироку заборонити Росії здійснювати агресивні дії, які можуть погіршити ситуацію, а також припинити фінансування терористичних організацій.

ФОТО: інтернет

QHA