КИЇВ (QHA) -

Кулю, якою вистрелили в літак ВМС України з російського корабля біля бурової вишки, вкраденої в України окупантами, передадуть до Міжнародного кримінального суду для подальшого розслідування. Про це повідомив у інтерв'ю українському телеканалу головний військовий прокурор України Анатолій Матіос.

— Військова прокуратура відразу після прильоту літака зареєструвала провадження, зараз проводять експертизу, щоб встановити набої, бо це доказ. Це доказ гібридної військової агресії після анексії Криму. Куля, яка вилучена, експертиза пошкодження літака над територією України, від якої ще ніхто не відхрестився  це докази. Хто саме стріляв, ми може і не встановимо, але зона відповідальності вищого керівництва держави РФ перебуває у компетенції Міжнародного кримінального суду. Ці докази збирають і туди передадуть, повідомив Матіос.

В той же час у штабі Чорноморського флоту російських окупантів спростовують звинувачення в обстрілі українського літака Ан-26. Окупанти стверджують, що літак ВМС України «зробив два провокаційних польоти на низькій висоті» над буровими вишками і співробітник підрозділу охорони був змушений стріляти сигнальними ракетами.

— Усі заяви української сторони про нібито обстрілі літака Ан-26 абсолютна брехня. Під час другого заходу українського Ан-26, для запобігання можливої ​​авіакатастрофи через зіткнення з щоглою вишки співробітник підрозділу охорони бурової платформи подав 4 світлових сигнали із «сигнального» пістолета, повідомили окупанти.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, літак Військово-морських сил України Ан-26 був обстріляний 1 лютого о 10:20 над Одеським газовим родовищем у Чорному морі. По літаку відкрили вогонь зі стрілецької зброї з борту малого протичовнового корабля Чорноморського флоту Російської Федерації. Український літак отримав пошкодження корпусу, екіпаж не постраждав.

ФОТО: інтернет

QHA