СТРАСБУРГ (QHA) -

Постійний представник України Дмитро Кулеба 18 січня виступив на засіданні Комітету міністрів Ради Європи. Він поінформував членів Комітету про позов, поданий Україною проти Російської Федерації до Міжнародного суду ООН, закликав РЄ виявити солідарність із жертвами порушень прав людини у Криму і використовувати всі доступні засоби, щоб змусити Росію виконати свої міжнародні зобов'язання.

— Я взяв слово, щоб повідомити, що 16 січня 2017 року Україна подала позов проти Російської Федерації до Міжнародного суду ООН. Ми зібрали достатньо доказів, щоб довести, що Росія порушила Конвенцію про боротьбу з фінансуванням тероризму 1999 року і Конвенцію про ліквідацію всіх форм расової дискримінації 1965 року, — так розпочав свій виступ український постпред.

Він повідомив, що Україна звернулася до суду з проханням прийняти такі тимчасові заходи:

— Росія має утримуватися від будь-яких актів расової дискримінації щодо осіб, груп осіб або установ на території, що перебувають під її ефективним контролем, зокрема на Кримському півострові;

Росія повинна припинити і утримуватися від актів репресій на політичному і культурному грунті, спрямованих проти кримськотатарського народу, зокрема скасувати рішення про заборону Меджлісу кримськотатарського народу і відмовитися від виконання цього рішення і будь-яких аналогічних заходів;

Росія повинна вжити всіх необхідних заходів, щоб зупинити зникнення осіб з-поміж кримських татар і невідкладно розслідувати зникнення, які вже мали місце;

Росія повинна припинити і утримуватися від актів репресій на політичному і культурному грунті, спрямованих проти етнічних українців у Криму, зокрема скасувати обмеження щодо отримання освіти українською мовою і поважати українську мову і права, пов'язані з освітою.

Поданий України позов є важливим юридичним кроком, який наближає той день, коли Росія зазнає справедливого покарання за свої злочини, зазначив Кулеба.

— Настав час для Ради Європи ще раз продемонструвати лідерство і зробити необхідні кроки, щоб виступити проти російської агресії в Україні і захистити права людини у Криму.

Нагадаємо, 16 січня 2017 року Україна подала позов до Міжнародного суду ООН у Гаазі з метою притягти Російську Федерацію до відповідальності за фінансування тероризму і вияв расової дискримінації під час агресії в Україні.

ФОТО: інтернет

QHA