ВІДЕНЬ (QHA) -

Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба 15 березня закликав ОБСЄ і Раду Європи докласти спільних зусиль для припинення серйозних порушень прав людини, що здійснюються Росією в незаконно анексованому Криму. Про це QHA повідомили з прес-служби Постійного представництва України при Раді Європи.

У своєму виступі Кулеба запропонував Раді Європи та ОБСЄ спільно вивчити можливості участі в реалізації резолюції Генеральної Асамблеї ООН 71/205 шодо ситуації в області прав людини в Автономній Республіці Крим і Севастополі (Україна).

Представник України також підкреслив, що одним із завдань спільних зусиль РЄ та ОБСЄ має стати забезпечення безперешкодного доступу до Криму спостерігачів для моніторингу за дотриманням прав людини. Зараз Росія блокує доступ правозахисників на півострів.

— Припинити порушення прав людини на окупованих Росією територіях — це найкраще, що міжнародні організації можуть зробити на даному етапі для жителів цих територій. ОБСЄ і Рада Європи мають найбільш пристосовані для цього мандати, обидві організації повинні тісно взаємодіяти.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, 15 березня кримського татарина Еміля Мухтеремова затримали в Феодосії місцеві правоохоронці та відвезли до відділку ФСБ РФ. Зв'язок з ним був втрачений. Пізніше з'явилася інформація, що співробітники спецслужб РФ висадили затриманого на трасі та змусили рити яму, погрожуючи закопати його в ній. На щастя, ФСБшники поїхали, не виконавши загроз. Звільнений кримський татарин вже зв'язався з рідними і повідомив про своє місцезнаходження.

ФОТО: інтернет

QHA