СТРАСБУРГ (QHA) -

Єдиним стратегічно правильним рішенням щодо нормалізації ситуації з правами людини в Криму має бути відновлення суверенітету України над півостровом. Про це на закритих дискусіях, присвячених правам людини між ООН і Радою Європи в Страсбурзі повідомив представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба.

За словами дипломата, Європі та Україні слід планомірно дотримуватися пунктів, що відображені в резолюції ООН «Про права людини в Криму» і активно взаємодіяти з питань деокупації півострова.

— Ситуація з правами людини в Криму продовжує погіршуватися, але вона може бути змінена на краще. Стратегічно єдиний шлях зупинити кризу з правами людини на цій окупованій території полягає в тому, щоб Росія забралася геть із Криму, а Україна відновила свій суверенітет над півостровом. Тактично ми вже зараз разом повинні зосередитися на виконанні прийнятої в грудня 2016 резолюції Генеральної Асамблеї ООН по Криму, і Україна закликає Раду Європи активно взаємодіяти з відповідними органами ООН у цій сфері.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, на 65-му пленарному засіданні Генасамблеї ООН 19 грудня резолюція «Про становище в галузі прав людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополі (Україна)» була прийнята більшістю голосів. Даний документ містить такі поняття, як «анексія» та «окупація» Криму. Крім того, до проекту були включені наступні важливі посили країні-окупанта:

- необхідно припинити будь-яке насильство відносно жителів Криму, включаючи незаконні затримання активістів і нелюдське ставлення до них, а також відкликати всі дискримінаційні закони;

- звільнити всіх незаконно затриманих українських громадян;

- забезпечити необхідні умови для роботи в Криму журналістів і представників правозахисних організацій;

- автори резолюції звертаються до новообраного генсека ООН з проханням знайти шляхи і засоби, які дозволять забезпечити безперешкодний доступ до Криму міжнародним організаціям (таким як Рада Європи та ОБСЄ).

 ФОТО: інтернет

QHA