КИЇВ (QHA) -

20 грудня Конституційний суд (КС) скасував заборону на те, щоб призначати керівниками вищих навчальних закладів тих, хто голосував за «диктаторські закони» 16 сiчня 2014 року. Про це повідомили у прес-службі КС.

У прес-службі зазначили, що п. 7 ч. 2 ст. 42 закону «про вищу освіту» втратив чинність. Зокрема суд заборонив переслідувати або карати юридичним шляхом депутатів, які голосували 16 січня, посилаючись на ст. 80 Конституції України.

У суді додали, що «диктаторські закони 16 січня 2014 року» — це умовна назва законів, прийнятих Верховною Радою в цей день. Оскільки ця ознака стосується ряду законів, прийнятих 16 січня, то неможливо встановити, які з законів відносяться до категорії «диктаторських».

Нагадаємо, Верховна Рада України від 16 січня 2014 року прийняла закон «Про внесення змін до закону України "Про судоустрій і статус суддів" та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян», а також ряд інших законів без обговорення, а підняттям рук, без проведення точного підрахунку голосів. Колишній президент України Віктор Янукович підписав ці закони 17 січня.

QHA