КИЇВ (QHA) -

Кримськотатарська діаспора Канади засудила «політично мотивоване» рішення кримського «суду» про обмеження свободи заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова.

Про це написав президент Канадської асоціації кримських татар Рустем Ірсай на офіційній сторінці асоціації в Фейсбук.

— Канадська асоціація кримських татар вважає це рішення політично мотивованим і злочинним. Судовий процес Ільмі Умерова є прикладом ксенофобії відносно корінного населення і спробою залякати кримських татар. Це несправедливе рішення спрямоване проти всіх, хто висловлює незгоду з незаконними діями Росії на півострові, — сказав він.

Ірсай закликав Кремль звільнити Умерова та інших політичних в'язнів. При цьому він звернувся до канадської влади з проханням про сприяння у звільненні.

— Ми закликаємо канадський уряд, міжнародне співтовариство і міжнародні правозахисні організації збільшити тиск на Російську Федерацію та окупаційну владу Криму з метою припинення політичних переслідувань і скасування попередніх судових рішень, — заявив Рустем Ірсай.

Як повідомляло QHA, підконтрольний Кремлю Сімферопольський районний суд у середу, 27 вересня, виніс вирок у справі Ільмі Умерова у вигляді двох років колонії-поселення.

Член Меджлісу кримськотатарського народу Гаяна Юксель назвала вирок «суду» Ільмі Умерову мерзенним і припустила, що окупанти направлять заступника голови Меджлісу до колонії-поселення у віддаленому районі РФ.

Адвокат Микола Полозов зазначив, що, з урахуванням стану здоров'я Ільмі Умерова, вирок у вигляді двох років колонії-поселення рівносильний смертному вироку. Також він повідомив, що існує небезпека того, що російська влада вивезе Ільмі Умерова на територію РФ для відбування покарання, щоб ускладнити до нього доступ рідних і адвокатів.

Міністерство закордонних справ України вважає вирок російських "суддів" у Криму Ільмі Умерову злочинним і незаконним, а президент України Петро Порошенко заявив, що вирок, винесений у справі Ільмі Умерова, — ганебний.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров впевнений, що рішення «суду» в окупованому Криму відносно заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова — це спроба змусити кримських татар покинути Крим.

Раніше російський прокурор просив покарання для Ільмі Умерова у вигляді 3 років і 6 місяців позбавлення волі умовно, з випробувальним терміном на 3 роки і забороною на три роки займатися публічною і викладацькою діяльністю.

QHA