КИЇВ (QHA) -

Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров на семінарі «Нормативне регулювання статусу кримської автономії та кримськотатарського народу» у приміщенні Кримського дому в Києві заявив, що переформатування правового статусу кримської автономії — один із важливих факторів при майбутніх переговорах щодо Криму, передає кореспондент QHA.

— Росія залишить Крим тільки тоді, коли над нею нависнуть загрози, які за наслідками будуть катастрофічнішими, ніж утримання Криму. Це, наприклад, повний розпад. І все одно у цей момент Росія буде обговорювати тисячі питань, пов'язаних з тим, як йти з Криму, — зазначив глава Меджлісу.

За словами Чубарова, при відході з Криму РФ підніме проблеми прав етнічних росіян, безпеки Чорноморського простору і відносини прикордонних держав до повернення Криму до України.

— У цей час сторони висуватимуть аргументи, чому Росія повинна покинути Крим. І Україна буде володіти найсильнішим аргументом — це право кримських татар, корінного народу, на самовизначення, — підкреслив він важливість зміни правового статусу АР Крим.

У свою чергу, народний депутат від «Радикальної партії», член Конституційної комісії Юрій Чижмарь зазначив, що на сьогоднішній день комісія працює лише над статусом Криму, оскільки Автономна Республіка Крим вже не може існувати в складі унітарної країни.

Варто зазначити, що учора, 29 червня, Конституційна комісія отримала доручення від президента Петра Порошенка щодо роботи над Х розділом Основного закону України, в якому йдеться про статус Автономної Республіки Крим.

QHA