СІМФЕРОПОЛЬ / АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Члена регіонального Меджлісу кримськотатарського народу, активіста Сулеймана Кадирова викликають до відділення ФСБ на допит в окупованому Криму.

Про це повідомляється на сайті Кримськотатарського ресурсного центру.

Зазначається, що з'явитися у ФСБ Кадиров має 7 липня. Раніше йому продовжили термін попереднього слідства до 7 серпня 2017 року.

Нагадаємо, окупаційна влада підозрює Сулеймана Кадирова у екстремізмі. Йому інкримінують статтю 280 (ч.1, ч.2) КК РФ («Публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації», «Ті самі діяння, вчинені з використанням засобів масової інформації, зокрема інформаційно-телекомунікаційних мереж (включаючи мережу «Інтернет»)»). Цю ж статтю інкримінують заступнику Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерову.

Ще 5 жовтня 2016 року російські силовики прийшли з обшуком до будинку Кадирова. В ході обшуку вилучили ноутбук і телефон. Обшук проводився на підставі постанови «судді» Ігоря Родіонова на проведення огляду в підозрі до закликів до «невизнання кордонів Російської Федерації та підтримки кримськотатарського батальйону «Аскер». 11 жовтня щодо Сулеймана Кадирова порушили кримінальну справу за «сепаратизм». 18 жовтня співробітники ФСБ ознайомили Сулеймана Кадирова з постановою про проведення лінгвістичної експертизи, в ході якої вивчатиметься зміст відеозвернення якогось Дем'яна Демьяченка, під яким Кадиров нібито написав коментарі.

Як повідомлялося раніше, 18 січня Кадирова ознайомили з результатами лінгвістичної експертизи. Згідно з висновком — слова (коментар) Сулеймана Кадирова не є закликом до дії, а лише схваленням. У зв'язку з цим була призначена додаткова психо-лінгвістична експертиза.

У квітні 2017 року російська служба з фінансового моніторингу внесла активіста, члена регіонального Меджлісу кримськотатарського народу Сулеймана Кадирова до переліку екстремістів і терористів.

Також 18 травня у Феодосії російські силовики намагалися затримати Сулеймана Кадирова, який прийшов покласти квіти до меморіалу пам'яті жертв Депортації кримськотатарського народу.

В кінці червня 2017 року Кадирова викликали до відділення ФСБ для ознайомлення з результатами психіатричної експертизи.

ФОТО: інтернет

QHA