СІМФЕРОПОЛЬ / АК'СМЕДЖИТ (QHA) -

Підводну ділянку нафтогазового родовища у Чорному морі «Глибока» передали приватній компанії «Нові проекти», яку ряд джерел пов'язує з українським бізнесменом Сергієм Курченком. Як повідомляє російське видання «Коммерсантъ», основним власником компанії, за офіційними даними, є підприємець Антон Дорноступ, близький до сім'ї екс-глави Роснадр Валерія Пака.

Згідно з інформацією, ТОВ «Нові проекти» в кінці минулого року повідомило Роснадра, що 2017 року має намір скласти план пошуково-розвідувальних робіт на ділянці Глибока, лист відомству направив директор компанії Антон Дорноступ. Прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв ще у червні 2016 року розпорядився видати ТОВ ліцензію на цю ділянку на 30 років. Протягом восьми років компанія має пробурити пошукову свердловину. «Нові проекти» володіли ліцензією на ділянку «Глибока» з 2012 року, але тоді це була українська юридична особа

— Поява приватної компанії на шельфі несподіванка, тут за законом дозволено працювати лише держкомпаніям, виняток  «старі» ліцензії, видані до травня 2008 року (так, на шельфі Балтики і Каспію працює ЛУКОЙЛ). Після входження Криму до РФ для власників українських ліцензій на надра в Чорному і Азовському морях зробили спрощений порядок їхнього переоформлення до 1 жовтня 2015 року.

Коментарів Сергія Курченко з приводу його зв'язків з компанією «Нові проекти» поки немає.

ФОТО: інтернет

QHA