КИЇВ (QHA) -

Серед головних пріоритетів Туреччини у співпраці з Україною є питання становища кримських татар у Криму. Про це під час виходу до преси в Києві заявив міністр закордонних справ Турецької Республіки Мевлют Чавушоглу, передає кореспондент QHA.

— Серед наших основних пріоритетів знаходиться перебування кримських татар у Криму, збереження їх ідентичності та захист їх прав. Ми будемо продовжувати близькі стосунки з моїм колегою в цьому питанні. Ми продовжимо спостерігати за виконанням захисту прав наших братів. І це наш обов'язок захистити їх права. Але нашим завданням також є і підтримка кримських татар незалежно від того, де вони проживають. Ми надаємо підтримку тим кримським татарам, які були змушені покинути Крим, переїхавши на материкову частину України. Туреччина допомагає їм в економічних і культурних питаннях, у питанні побудови житла. Звичайно ж, все це робиться і за підтримки уряду України, — сказав він.

Читайте на сайті: Ми відчуваємо підтримку Туреччини в питаннях Криму — Клімкін

Дводенний візит до України турецького міністра приурочений до 25-ї річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною та Туреччиною, а також з нагоди п'ятої наради Спільної групи стратегічного планування. Дані переговори також є і підготовчим етапом до проведення засідання Стратегічної ради високого рівня між двома державами.

Як повідомляло QHA, міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу провів зустрічі також із представниками кримськотатарського народу — лідером кримських татар Мустафою Джемілєвим та головою Меджлісу кримськотатарського народу Рефатом Чубаровим. Також Чавушоглу зустрівся з главою всесвітньої асоціації турків-месхетинців в Україні Маратом Расуловим і поспілкувався з президентом Союзу гагаузів України Василем Келогло. У рамках візиту також заплановані зустрічі з главою Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні.

QHA