КИЇВ (QHA) -

Татари, які проживають на території Росії, слабші у боротьбі проти російської імперської політики, ніж кримські татари, через те, що знаходяться під впливом Росії більш тривалий період. Про це заявив член правління Всетатарского громадського центру, колишній політв'язень Рафіс Кашапов на прес-конференції у Києві.

— Чому кримські татари ще можуть боротися? Тому що вони були захоплені 250 років тому, кавказькі республіки теж десь 150 – 200 років тому. А ми (корінні татари на території Росії — ред.) вже знаходимося в якості колонії Росії 460 років, ми вже генетично слабкі татари. Хоча ми — народ розумний, державотворчий, але ми слабкі, — заявив Рафіс Кашапов.

Кашапов з відчаєм зазначив, що татарам в Росії заборонили відкривати свої вищі навчальні заклади. Він підкреслив, що Москва проводить політику русифікації і християнізації татар.

— Нам заборонили відкривати вищі навчальні заклади. 60–70 років тому в африканців вже були вузи, а ми, татари, яких 7 мільйонів, не можемо відкрити свої вищі навчальні заклади. Це — абсурд, Москва тисне на нас і проводить політику русифікації і християнізації. Представники корінних народів навіть соромляться говорити про свою національність.

За словами Кашапова, до татар в Росії застосовують ті ж репресивні методи, що й до кримських татар на території окупованого півострова.

— У Росії теж багато людей потрапляють до в'язниць і ті ж звинувачення, у Кавказькій і Поволзькій республіках тисячі людей саджають. Їм підкидають наркотики, заборонену літературу або боєприпаси. Їх оптом садять: чоловік 10 – 15 за раз, навіть до тридцяти. Тепер і живуть на території півострова кримські татари, українці та росіяни, які потрапили в тюрму народів, — сказав Рафіс Кашапов кореспонденту QHA.

Нагадаємо, муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Саід Ісмагілов стверджує, що репресії проти мусульман стали щоденною практикою в Криму.

Раніше QHA повідомляло, що у "Верховному суді" Криму в Сімферополі відбувся розгляд 13 апеляційних скарг учасників одиночних пікетів.

QHA