КИЇВ (QHA) -

Судді, прокурори і чиновники, причетні до порушення прав людини в окупованому Криму, увійдуть до списку Магнітського в разі прийняття відповідного акту українським парламентом цього тижня. Про це, відповідаючи на запитання кореспондента QHA, заявив народний депутат України, ініціатор законопроекту «Про заходи захисту національних інтересів, національної безпеки України і покарання осіб, винних у порушенні прав людини в РФ і АР Крим» Сергій Кіраль.

— Сьогодні вже є ряд суддів, які брали участь у справах щодо українських громадян у Криму. І навіть ті, хто щодня проводить обшуки у будинках кримських татар, їхні арешти та затримання, всі ці люди, які це роблять, вони можуть опинитися в цьому списку, сказав він.

Сьогодні списки Магнітського включають близько 50 громадян Росії. Санкції щодо цих осіб діють у США, Великобританії, Канаді, Литві та Естонії. Україна тільки ініціювала процес розгляду "акту Магнітського". Цього тижня проект закону планують винести на розгляд Верховною Радою.

Нагадаємо, що адвокат Сергій Магнітський викрив найбільшу корупційну схему в історії Росії, за що був заарештований і убитий у в'язниці. США ще 2012 року затвердили список санкцій, до якого включили відповідальних за цей злочин росіян, ЄС вжив подібних заходів 2013-го.

QHA