СІМФЕРОПОЛЬ / АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Самопроголошені посадовці з Криму запропонували систему фільтрації трафіку з мережі інтернет на півострові. Свою пропозицію вони обумовлюють необхідністю боротьби з розповсюдженням наркотиків і дитячими суїцидами. Про це в інтерв'ю підконтрольній окупантам «Кримській газеті» розповів так званий заступник міністра внутрішньої політики, інформації та зв'язку «Республіки Крим» Максим Яковлєв.

Він зазначив, що окупований Росією Крим першим запропонував схему подібної фільтрації, що працює на повністю російському програмно-апаратному комплексі.

— Якщо зробити точку фільтрації трафіку, за допомогою якої в рамках правового поля непотрібний контент просто відфільтровувався б. І у нас не виникали б проблеми з «синіми китами» або продажем наркотиків через інтернет. Поки що в РФ така схема не реалізована. У Республіки Крим є відпрацьоване технологічне рішення. І для такого проекту програмно-апаратний комплекс буде повністю російським, хоча і буде побудований на компонентній бази іноземного виробництва. Ми повторно вийдемо з ініціативою впровадження точки фільтрації трафіку в республіці.

Нагадаємо, як повідомлялося раніше, 21 вересня 2016 року стало відомо, що Федеральна служба безпеки Росії, Мінкомзв'язок та Мінпромторг розглядають набір технічних рішень, що забезпечують доступ до всього інтернет-трафіку росіян і жителів окупованого Росією Криму. Аналіз трафіку за ключовими словами (наприклад «бомба») планується здійснювати за допомогою систем DPI, вже використовуваних операторами зв'язку для фільтрації заборонених сайтів.

ФОТО: інтернет

QHA