СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Жителів окупованого Криму змушують йти на вибори президента Росії під загрозою звільнення з роботи і примушують звітувати про голосування. Про це повідомляється на сайті Кримської правозахисної групи (КПГ).

— Керівників як мінімум двох великих підприємств Керчі, в яких працює понад 100 співробітників, зобов'язали забезпечити явку своїх підлеглих на вибори (без вказівки за кого голосувати). Керівники цих підприємств отримали усні розпорядження від адміністрації міста про проведення такого контролю. Протягом неділі, 18 березня, керівники будуть звітувати перед співробітниками міськадміністрацій декілька разів на день про те, скільки їхніх співробітників проголосувало, — йдеться у повідомленні.

У школах Керчі та Сімферополя вчителі на батьківських зборах провели з батьками «роз'яснювальні роботи» про те, що потрібно йти на вибори і «виконувати свій громадянський обов'язок». Батьки мають відзвітувати про свою явку за допомогою Viber.

— Директор однієї з феодосійських шкіл дав розпорядження вчителям, щоб вони попередили батьків про те, що треба обов'язково йти голосувати. Аналогічну «роз'яснювальну роботу» з батьками з приводу обов'язкової участі у виборах 18 березня доручили проводити вчителям у Кіровському районі Криму, — зазначають правозахисники.

В одній з джанкойських шкіл вчителям молодших класів погрожують звільненням з роботи у разі неявки на вибори.

При цьому погрози звільненням отримують не тільки вчителі шкіл. Керівництво «Чорноморнафтогазу» у разі неявки на виборчі дільниці своїх співробітників також погрожує їх звільнити.

— У Сімферопольському водоканалі («ДУП «Вода Криму») з нагоди професійного свята працівникам вручили конверти з поздоровленням і припискою про те, що цей день у цьому році співпав з ще одним святом, і потрібно зробити правильний вибір. У кінці тексту привітання вказана адреса виборчої дільниці співробітника, — йдеться у повідомленні.

А один з жителів Керчі повідомив, що отримав СМС із закликом взяти участь у виборах президента РФ.

QHA повідомляло, що глава РФ Путін переніс вибори президента Росії на 18 березня. Цей день вважається днем ​​анексії Криму, коли в РФ підписали так званий договір про входження Республіки Крим і Севастополя до складу Росії.

Раніше голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що окупаційні російські власті в Криму різними способами намагаються підвищити явку на президентських виборах, у тому числі, і з боку кримських татар. За його словами, для цього окупанти підключили спецслужби.

QHA