КИЇВ (QHA) -

Крим не зникає з політичного дискурсу завдяки українському громадянському суспільству і західним партнерам України. Про це сьогодні, 26 січня, заявив політичний експерт Костянтин Матвієнко на прес-конференції у Києві, повідомляє кореспондент QHA.

Матвієнко вважає, що ухвалення рішень щодо Криму проходить тільки у якомусь визначеному полі.

— Маневри для ухвалення таких рішень обмежені. Те, що Крим не зникає з політичного дискурсу — багато у чому заслуга українського громадянського суспільства і наших західних партнерів, — зазначив він.

На думку Матвієнка, якби не громадськість, українські політики вже шукали б спосіб, що дозволяє відмовитися від питання Криму та повернутися до звичних неформальних відносин з Росією.

Експерт також вважає, що Крим у значній мірі "випав" із закону про деокупацію.

— Мені завжди не подобалося, що з так званого Мінського процесу виведено питання Криму. Цей закон про реінтеграцію спочатку називався «Закон про окуповані території», де йшлося про однин суб'єкт окупації що в Криму, що в частинах Луганської та Донецької областей. Крим, у значній мірі, «випав» з цього закону. Хоч його й згадують в тілі закону, але з назви він зник, — сказав Матвієнко.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила закон про деокупацію Донбасу 18 січня. Крим і Севастополь не вказані у назві закону, про них йдеться в преамбулі. Датою початку окупації в законі назвали дату початку тимчасової окупації Криму 20 лютого 2014 року. Закон про деокупацію визнає Росію агресором.

QHA