КИЇВ (QHA) -

Путін під час свого наступного терміну продовжить кидати виклик Заходу, щоб продемонструвати, що Росія є великою державою. Про це заявив 19 березня на прес-конференції за результатами президентських виборів в РФ заступник директора Інституту світової політики Микола Белесков, передає кореспондент QHA.

— Шість наступних років будуть періодом, коли Російська Федерація буде намагатися щонайменше створити картинку, що вона кидає виклик Сполученим Штатам, країнам Європейського союзу в Україні і на Близькому Сході. Фактично була обрана нова модель щоб демонструвати, що Росія є великою державою, — сказав він.

На думку експерта, для США і ЄС дуже важливо взяти під контроль конфронтацію з Росією, щоб не сталося повноцінного військового конфлікту.

— Зараз завданням номер один у зовнішній політиці Росії, США і країн західної Європи є взяти під контроль сьогоднішнє протистояння. Але як показує практика, Російська Федерація не демонструє бажання брати це протистояння під контроль. Ми бачимо провокації і це не тільки те, що зараз у всіх на вустах, тобто, спроба отруєння Скрипаля, але й ті ж обльоти літаками в Чорному і Балтійському морях, можливість ескалації в Сирії, як ми бачили в лютому.

Белесков вважає, що необхідність дотримуватися деяких рамок знаходить розуміння і серед російського експертного співтовариства, що має вплив на ухвалення рішень, але Кремль ігнорує рекомендації знизити напругу протистояння.

— Якщо проаналізувати висловлювання людей, які комунікують в російській зовнішній політиці, це і Дмитро Тренін, і Андрій Кортунов, і деякі люди з Валдайського клубу, то вони кажуть, що Росії було б доцільно зробити хоча б тактичний відступ, але схоже, Кремль не прислухається до того, що починає радити навіть експертне співтовариство і, відповідно, буде продовжувати курс на конфронтацію, — підкреслив експерт.

Нагадаємо, 18 березня відбулися перевибори Путіна на пост президента Росії. Явка кримських татар на виборах президента РФ в окупованому Криму була не більша 10%.

QHA