КИЇВ (QHA) -

Перший президент України Леонід Кравчук вважає, що Крим може дуже швидко повернутися до України, якщо Росія продемонструє, що не може ним ефективно управляти. Як передає кореспондент QHA, про це він заявив в інтерв'ю журналістам.

— Все може бути дуже довго і дуже швидко. Насправді, якщо Росія не зможе керувати Кримом, а вона вже показує, що не може, то це може статися дуже швидко, і Крим повернеться в лоно України, як він прийшов у 1954 році, — сказав Кравчук.

Леонід Кравчук також розкритикував тезу, що повернення півострова залежить від того, наскільки підвищиться рівень життя в Україні.

— Ідея, що якщо ми будемо жити краще в Україні, то Крим прибіжить до нас, — вона для не дуже розвинених, — упевнений він.

В якості історичного прикладу, який може стати схожим сценарієм для повернення Криму, Кравчук навів дуже швидке руйнування СРСР, розкривши цікаві деталі останніх місяців його існування.

— Сидимо ми в Москві 30 жовтня 1991 року — я, Горбачов, Єльцин — і думаємо, як зберегти Радянський Союз — федерацією чи конфедерацією. Підкреслюю — думали, як зберегти Радянський Союз. Це 30 жовтня. Пройшов один місяць — листопад, і 8 грудня Радянського Союзу не стало — тому що цього не захотів народ, — розповів він.

Нагадаємо, Леонід Кравчук заявив, що Україна за 26 років незалежності виявилася оточена країнами з претензіями. Кравчук нагадав, що Михайло Горбачов у березні 1991 року став ініціатором референдуму про збереження СРСР як оновленої Федерації, і 73% в Україні проголосували «за», хоч і не в усіх областях. Проте в СРСР ставало все гірше. Під час створення СРСР не передбачили механізм виходу з нього. Перший президент зазначив, що у Біловезькій пущі був підписаний документ про те, що СРСР припиняє своє існування.

QHA