КИЇВ (QHA) -

Перший президент України Леонід Кравчук підтримує ідею про створення національної кримськотатарської автономії. Про це він повідомив у інтерв'ю журналістам після відкритої дискусії «1 грудня 1991 року, український референдум: уроки історії для майбутнього».

— Я підтримую ідею, що кримськотатарська автономія має бути національною. Там є корінний народ це кримські татари. Вони повинні мати свою національну автономію. До цього у нас була автономія територіальна вона не дала результатів, як ми бачимо. Там українці, кримські татари зараз вони єдині проти російської окупації Криму. І я думаю, нам треба використовувати це. Світ нас зрозуміє і, переконаний, підтримає, заявив він.

Як передає кореспондент QHA, Кравчук зазначив, що в Україні не всі зрозуміють і підтримають рішення про створення національної автономії кримських татар.

Я думаю, частина зрозуміє, частина не зрозуміє, такого не може бути, щоб усі нас підтримали, але коли рішення буде прийняте і будуть результати, тоді всі почнуть все розуміти, впевнений Леонід Кравчук.

Нагадаємо, у Всеукраїнському референдумі 1991 року не було жодного регіону, жодного населеного пункту, де ідея незалежності України не знайшла б майже безумовної підтримки. Зокрема у Криму за незалежність проголосували 54,19% громадян, у Севастополі  57,07%.

QHA