КИЇВ (QHA) -

Естонія, Латвія та Литва запевнили прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана в тому, що вони ніколи не визнають російської анексії Криму, заявили глави урядів чотирьох країн у Києві в четвер, 6 квітня.

— Російська агресія стосується не тільки України. Ми називаємо цю агресію гібридною, оскільки вона має багато форм: від військового вторгнення, економічного і енергетичного тиску, і до інформаційної агресії. Сьогодні це агресія проти цінностей всього демократичного світу, — зазначив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

Прем'єр-міністр Латвії Маріс Кучінскіс запевнив, що реформи в Україні мають безпосередній вплив на геополітичну ситуацію в Східній Європі, тому що ведуть до посилення демократії та стабілізації економіки в регіоні.

За словами латвійського чиновника, Україна продовжує залишатися стабільним партнером для Балтійських країн.

Говорячи про ситуацію на Сході України, Маріс Кучінскіс зазначив, що основною перешкодою в її стабілізації залишаються дії Росії, і Захід не повинен переглядати своє ставлення до неї, до забезпечення виконання нею Мінських домовленостей.

— Що стосується ситуації на Сході України, то сьогодні дуже мало зроблено в питанні виконання Мінських домовленостей і, перш за все, через дії Росії, які прямо суперечать цим домовленостям і перешкоджають їх виконанню. Однак повна реалізація Мінських домовленостей — це одна з основних складових для успішного вирішення конфлікту на Сході України. З огляду на це, ми повинні змусити Росію забезпечити виконання Мінських домовленостей і поки вона цього не зробить — ми не повинні переглядати нашу позицію відносно неї, — заявив латвійський прем'єр.

За словами прем'єр-міністра Естонії Юрі Ратас, протягом останніх трьох років український народ самовіддано відстоює свій європейський вибір. У той же час, для інтеграції до ЄС паралельно з протистоянням російської агресії потрібно проводити реформи і всередині України.

— Ви зробили багато, але ще багато треба зробити. Кращою відповіддю на агресію Росії буде успішна, об'єднана Україна, сильна політично, — зазначив він.

Також у спільній заяві глави урядів чотирьох держав також закликали Росію звільнити всіх громадян України, які незаконно утримуються на її території, а також в анексованому Криму і на непідконтрольній Україні території Донбасу.

Нагадаємо, щорічний міжнародний захід «Київський Безпековий Форум», заснований Фондом Арсенія Яценюка «Відкрий Україну» у 2007 році, є платформою для дебатів з актуальних питань безпеки в Європі та Чорноморському регіоні. Метою Форуму є посилення співробітництва в сфері безпеки між Європейським союзом і Чорноморським регіоном, підвищення рівня обізнаності про розвиток безпеки серед ключових гравців, посилення ролі незалежних та неурядових акторів у вирішенні проблем безпеки в Європі.

ФОТО: інтернет

QHA