КИЇВ (QHA) -

Винесення такого жорсткого вироку Ільмі Умерову є свідченням слабкості окупантів, — заявив в ефірі Radio Hayat Надзвичайний і Повноважний посол України в Туреччині у 2008-2016 рр., директор Дипломатичної академії при МЗС України Сергій Корсунський.

 — Я категорично засуджую чергові прояви тієї ненависті, яку окупанти відчувають відносно до кримських татар, це абсолютно неприйнятна ситуація, і я бажаю Ільмі Умерову витримати це знущання над правосуддям. Я думаю, що цей вирок — свідчення їх слабкості. Вони бояться, все ще бояться того, що вони зробили, і тому виносять такі жорсткі вироки за злочини, яких люди не робили. Я ще раз хочу підтримати пана Умерова, він — справжній борець за кримськотатарський народ, дай бог йому здоров'я.

Нагадаємо, підконтрольний Кремлю Сімферопольський районний суд у середу, 27 вересня, виніс вирок у справі одного з ветеранів кримськотатарського національного руху, заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова у вигляді двох років колонії-поселення.

Адвокат Микола Полозов зазначив, що з урахуванням стану здоров'я Ільмі Умерова, вирок у вигляді двох років у колонії-поселенні рівносильний смертному вироку. Також він повідомив, що існує небезпека того, що російська влада вивезе Ільмі Умерова на територію РФ для відбування покарання, щоб затруднити до нього доступ рідних і адвокатів.

Міністерство закордонних справ України вважає вирок російських "суддів" у Криму Ільмі Умерову злочинним і незаконним.

Раніше російський прокурор просив покарання для Ільмі Умерова у вигляді 3 років і 6 місяців позбавлення волі умовно, з випробувальним терміном на 3 роки і забороною на три роки займатися публічною і викладацькою діяльністю.

ФСБ по Криму 12 травня 2016 року порушила проти Ільмі Умерова кримінальну справу за ст. 280.1 за нібито заклики в ефірі телеканалу ATR до дій, які загрожують територіальній цілісності Російської Федерації.

Ільмі Умеров стверджує, що справу проти нього порушено на підставі двох фраз, висмикнутих з контексту і невірно перекладених, з додаванням слів, яких він не говорив.

Колонія-поселення — різновид пенітенціарних установ у Росії, в яких відбувають покарання засуджені до позбавлення волі за злочини, вчинені з необережності, а також особи, які вперше вчинили злочини невеликої або середньої тяжкості. Такі установи, в основному, розташовані у лісових північних та східних регіонах Росії.

QHA