КИЇВ (QHA) -

Ніякої дилеми в українсько-турецьких відносинах немає, підкреслив посол України з особливих доручень Сергій Корсунський під час дебатів «Дилеми співпраці Україна — Туреччина: між цінностями і національними інтересами», передає кореспондент QHA.

— Ми не повинні оцінювати турецько-українські відносини у присутності російського фактора. Туреччина знаходиться у напруженій ситуації — вона зустрічається зі своїми викликами. І у неї немає іншого виходу, як триматися прагматичної політики. Так, ми б хотіли, щоб Республіка приєдналася до санкцій. Однак Туреччина проголосувала за резолюцію Генеральної Асамблеї ООН за визнанням РФ агресором. Вона була і коспонсором цієї резолюції.

Керівник програми дослідження безпеки у Чорноморському регіоні Ради зовнішньої політики «Українська призма» Марина Воротнюк також вважає постапокаліптичні прогнози про те, що Україна втрачає Турецьку Республіку як союзника, вельми поспішними. Нормалізація відносин між Москвою та Анкарою після кризи через збитий російський літак Су-24 була цілком передбачуваним процесом.

— Туреччина та Україна приречені мати відносини. У нас є унікальне вікно можливостей просуватися у тих напрямах, яких не було раніше, — сказала вона.

Як повідомляло QHA, посол Туреччини в Україні Йонет Джан Тезель під час дебатів ще раз підтвердив офіційну позицію Турецької Республіки у питаннях територіальної цілісності України і невизнання окупації Криму.

QHA