АНКАРА -

Туреччина врятувала життя десяткам тисяч сирійців як на своїй території, так і за її межами, сказав агентству «Анадолу» регіональний координатор ООН з гуманітарних питань у Сирії Кевін Кеннеді.

— Зусилля турецького уряду дозволили врятувати від загибелі десятки тисяч сирійців як у самій Туреччині, так і за її межами. Якби не підтримка Анкари, то ООН зіткнулася б з низкою проблем у питанні доставки гуманітарної допомоги у регіон, — зазначив Кеннеді.

За його словами, у турецькій провінції Газіантеп функціонує безліч гуманітарних організацій при ООН і різних НУО.

— Завдяки підтримці та успішній співпраці з владою Туреччини робота цих гуманітарних організацій значно спрощується, — підкреслив Кеннеді.

Регіональний координатор нагадав, що Туреччина надала притулок близько трьом мільйонам сирійських біженців, яких забезпечує житлом, медикаментами і продовольством.

— Це насправді вражаючі цифри. ООН вдячна турецькому уряду і народу, — зазначив Кеннеді.

Нагадаємо, на півночі Сирії з 24 серпня 2016 року за підтримки ЗС Туреччини триває антитерористична операція «Щит Євфрату». Турецька армія бере участь в операції, користуючись визнаним на міжнародному рівні правом країни на самооборону і прагнучи ліквідувати терористичну загрозу Туреччини, особливо з боку ІДІЛ.

ФОТО і джерело: АА

QHA