КИЇВ (QHA) -

Посольство Російської Федерації у Києві проводить операції з нерухомістю на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей України в обхід українського законодавства і міжнародних угод.

Інформацію про це журналісти отримали від переселенки з Луганська, яка намагалася продати свою квартиру. Жінка спочатку звернулася до київських ріелторів, проте ті відправили її в дипломатичне представництво РФ, яке видає необхідну для подальшої роботи довіреність. Документ дозволяє продати нерухомість і діє на території тимчасово окупованих районів.

При цьому, як уточнюють журналісти, "документів на підтвердження права власності на квартиру мати не потрібно — тільки паспорт і паспортні дані людини, на яку оформлюється довіреність".

У МЗС України, коментуючи дії російських дипломатів, відзначили, що таким чином порушуються відразу кілька статей Віденської конвенції.

Керуючись статтею 55 цієї конвенції, маємо зазначити, що консульська посадова особа в країні акредитації має дотримуватися законодавства країни перебування по-перше. І друге не втручатися у внутрішні справи країни перебування. Це категорично неприйнятно. Це ще раз підтверджує присутність РФ на тимчасово окупованих територіях, наголосив керівник управління консульського забезпечення Василь Кирилич.

Дипломати попередили українців, що угоди, укладені на підставі таких довіреностей, не матимуть жодної юридичної сили.

Нагадаємо, раніше окупаційна влада Криму відібрала у кримчан більше 500 паспортів, мотивуючи виявленням різних "порушень" російського законодавства.

Джерело: ТСН

QHA