МАДРИД (QHA) -

Конституційний суд Іспанії анулював декларацію про незалежність Каталонії, яку прийняв парламент провінції 27 жовтня.

Пленум КС, що відбувся у вівторок, 31 жовтня, послався у своєму рішенні на статтю 161.2 Конституції країни.

QHA повідомляло, що парламент Каталонії проголосив незалежність від Іспанії. За проголошення незалежності Каталонії проголосувало 70 депутатів регіонального парламенту, проти — 10, утрималися — 2.

Нагадаємо, президент Європейської Комісії (ЄК) Жан-Клод Юнкер застеріг від проголошення незалежності Каталонії. Він вважає, що шляхом односторонньої незалежності можуть піти багато регіонів. Юнкер переконаний, що вихід Каталонії зі складу Іспанії може призвести до того, що ситуація в регіоні стане занадто складною для ЄС.

Президент Каталонії Карлес Пучдемон анонсував перед каталонськими депутатами створення незалежної республіки, однак тут же оголосив, що офіційне проголошення суверенітету відкладається на кілька тижнів.

Своє рішення про незалежність він обґрунтував результатами референдуму, який відбувся 1 жовтня і в якому брали участь 43% каталонців з 5,3 млн тих, що мають право голосу. З них 90% висловилися за суверенітет. Референдум був оголошений Конституційним судом Іспанії незаконним, а його результати анульовані.

QHA