ТЕГЕРАН -

Махмуд Ахмадінежад зробив цей крок, незважаючи на те, що раніше обіцяв підтримати на виборах кандидатуру колишнього віце-президента Ірану Хаміда Бакаї.

Також характерно, що Ахмадінежад не прислухався до поради Верховного лідера Ірану Алі Хаменеї, який рекомендував йому не висувати свою кандидатуру на нинішніх виборах.

Згідно з іранською конституцією, свої кандидатури для участі у виборах можуть висувати особи чоловічої статі-уродженці або громадяни Ірану з політичними та релігійними поглядами, які мають управлінські навички та є послідовниками офіційної релігії країни — ісламу.

Реєстрація кандидатів на президентських виборах в Ірані розпочалася у штаб-квартирі МВС Ірану і триватиме п'ять днів (до 15 квітня), а потім Рада вартових конституції розпочне перевірку зареєстрованих кандидатів 16 квітня, а остаточний список кандидатів буде опублікований Міністерством внутрішніх справ 26-27 квітня .

19 травня в Ірані відбудуться 12-і за рахунком президентські вибори і п'яті вибори до міських та сільських рад, а також парламентські вибори за деякими виборчими округами. У виборах також братиме участь чинний президент Ірану Хасан Роухані, що представляє поміркованих реформістів.

ДЖЕРЕЛО: AA-IRNA

ФОТО: АА

QHA