КИЇВ (QHA) -

Віце-прем'єр-міністр з питань європейської інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе на конференції в Києві за підсумками імплементації угоди про асоціацію між Україною та ЄС за 2016 рік повідомила, що деякі результати на шляху України до ЄС виявилися невтішними, — повідомив кореспондент QHA.

Так, за її словами, за 2016 рік через необхідних імплементацій положень 126 актів законодавства Євросоюзу Україна виконала всього 36. ІзЗ них 23 повністю, а 13 — частково.

— Це означає, що за іншими 90 актам робота взагалі не велася. Деякі з цих документів зависли у міністерствах, інші застрягли в парламенті та комітетах.

Говорячи про результати і бюрократичні нюанси виконанняє, віце-прем'єр зазначила, що декларативний підхід до реалізації євроінтеграції не працює. За її словами, більшість політичних партій прийшли до українського парламенту з проєвропейськими гаслами, але після Революції Гідності не всі змогли зберегти євроінтеграцію як пріоритет в роботі. Все ж, зі скрипом вдалося реформувати сферу держуправління.

— Це дало можливість створити інституційну базу, якої не вистачало державі, щоб не тільки виконувати завдання з євроінтеграції, а й проводити подальше формування політики.

У резюме за звітом виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, яке роздали журналістам, сказано, що у 2016 році здійснено комплекс заходів щодо децентралізації. Результат — 366 нових територіальних громад. А органи місцевого самоврядування отримали нові повноваження — управління фінансовими ресурсами. Значно трансформувалися правоохоронні органи. У 2016 році відкрито 12 сервісних центрів МВС нового зразка. Для спрощення експорту в ЄС митні підрозділи Державної фіскальної служби України видали близько 5000 сертифікатів за формою EUR.1. Так, частка ЄС склала 37,1% загального експорту товарів з України. Імпорт у країни ЄС склав 43,7%.

QHA