КИЇВ (QHA) -

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін прокоментував схвалення польським парламентом антиукраїнського закону "про заборону бандерівської ідеології".

Глава зовнішньополітичного відомства зазначив, що введення до юридичної площини терміну «злочини українських націоналістів» підсилює однобокі стереотипи і провокує відповідну реакцію.

— Рішення польського парламенту спрямоване не на дискусію з історичної правди, а побудову історичної міфології, — написав він на своїй сторінці у Twitter.

Разом з тим Клімкін зазначив, що Україна завжди виступала і виступатиме за рівноправний діалог і стратегічне партнерство з Польщею.

— Готові до об'єктивного діалогу і спільно вивчати факти, а не міфи, — зазначив глава МЗС.

Раніше президент України Петро Порошенко заявив, що ухвалений польським Сенатом закон про заборону так званої «бандерівської ідеології» не відповідає принципам стратегічного партнерства між Україною та Польщею.

QHA повідомляло, що у ніч на 1 лютого польський Сенат без правок схвалив закон про Інститут національної пам'яті, згідно із яким передбачається кримінальна відповідальність за так звану «бандерівську ідеологію». Закон підтримало 57 сенаторів.

Нагадаємо, польський Сейм підтримав закон партії Kukiz'15 про заборону пропаганди у Польщі ідеології українських націоналістів.

QHA