КИЇВ (QHA) -

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін на щорічній зустрічі членів Меджлісу кримськотатарського народу з послами іноземних держав і представниками міжнародних організацій, закликав жителів окупованого РФ Криму не брати участі у незаконних президентських виборах президента Росії, які мають відбутися 18 березня, передає кореспондент QHA.

Глава МЗС України також попросив кримчан не допомагати окупаційній владі в організації незаконних виборів.

— Закликаю не допомагати російській окупаційній владі організовувати ці вибори, брати участі в цих виборах. Зараз ФСБ телефонує і погрожує рідним тих, хто не хоче йти на вибори, — сказав він.

Керівник МЗС зазначив, що жителі окупованого Криму живуть у постійному страху. Він також заявив, що необхідно зберігати санкції і збільшувати міжнародний тиск на Росію. Окрім того, необхідно створити неформальне об'єднання "групи дружби України" з деокупації Криму.

Клімкін привітав заяви іноземних держав-партнерів України, які засуджують проведення виборів президента Росії на території анексованого Криму.

— Я вдячний усім міністрам, своїм друзям, за те, що вони однозначно засуджують ці вибори. Але кажу, що цього замало. Якщо ми чітко не скажемо, що всі, хто беруть участь в організації, всі, хто до них причетні, мають потрапити під санкції, у тому числі під національні (ви знаєте, що якщо вводять національні санкції, то вони автоматично поширюються), ні в який «шенген» ти не в'їдеш. Це обов'язково має бути зроблено, — сказав глава зовнішньополітичного відомства.

Раніше повідомлялося, що сьогодні у Києві триває щорічна зустріч членів Меджлісу кримськотатарського народу з послами іноземних держав і представниками міжнародних організацій.

QHA