КИЇВ (QHA) -

Україна не вводитиме візовий режим із Росією, оскільки цей крок Кремль використає для провокацій проти громадян нашої країни. Про це під час години запитань до уряду у Верховній Раді заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін.

— Звичайне введення віз не дасть того ефекту, якого ми прагнемо. Навпаки, створить проблеми в контексті того, що Росія цим скористається, щоб чинити як провокації, так і свідому політику на обмеження для громадян України, які проживають на окупованих територіях, зокрема у Криму, пересуватися територією України, зазначив Клімкін.

Міністр зазначив, що Україна планує в майбутньому створити інтегровану систему, яка передбачатиме зокрема сканування біометричних даних іноземців, ефективний контроль їхнього пересування територією України.

Ми вважаємо, що це рішення є оптимальним і воно підтримується нашими партнерами, резюмував він.

За словами Павла Клімкіна, дана система впроваджуватиметься поступово.

Нагадаємо, раніше глава МЗС України Павло Клімкін не виключав введення візового режиму з Росією. Міністр юстиції України Павло Петренко заявив, що Україна технічно готова до введення візового режиму з Російською Федерацією, але щоб це сталося, необхідно політичне рішення.

QHA